Zarnu trakta veselība

Kas ir zarnu mikroflora?

Pieauguša cilvēka zarnu traktā dzīvo 10 līdz 100 triljoni dažādu baktēriju no dažādām ģintīm un sugām, kopā veidojot apmēram 2 kilogramus baktēriju masas. Baktērijas apdzīvo gremošanas traktu visā tā garumā, to lielākais daudzums sastopams resnajās zarnās. Cilvēka un zarnu mikroorganismu līdzāspastāvēšana ir simbioze – abpusēji izdevīga. Baktērijām vajag zarnu traktu kā mājvietu, bet cilvēkam vajag baktērijas dēļ to labvēlīgās ietekmes uz gremošanas procesiem un visu organismu. Veselam cilvēkam zarnu mikroflora ir nosacītā līdzsvara stāvoklī. Šis līdzsvara stāvoklis ir īpašs katram cilvēkam un atkarīgs no iedzimtības, ēšanas ieradumiem, imunitātes, dzīvesvietas un citiem faktoriem.

Izjaukts zarnu mikrofloras līdzsvars

Dažādu apstākļu rezultātā zarnu mikrofloras līdzsvars var tikt izjaukts. Starp biežākajiem iemesliem minamas pārciestas „vēdera vīrusu” infekcijas, antibiotiku lietošana, izmaiņas ēdienkartē un/vai higiēnā ceļojuma laikā, ēšanas paradumu maiņas, nepareizi gatavoti vai uzglabāti pārtikas produkti, kā arī mākslīgo maisījumu agra lietošana zīdaiņiem.

Atkarībā no izteiktības pakāpes, organisma īpatnībām un citiem faktoriem mikrofloras līdzsvara izmaiņas var izpausties kā diskomforta sajūta, vēdera pūšanās, caurejas vai aizcietējumi, kas ilgākā laika posmā var nelabvēlīgi atsaukties uz cilvēka imunitātes procesiem.

Dažādām vecuma grupām ir pieejami dažādi pienskābās un bifidobaktērijas saturoši uztura bagātinātāji:

LIVEO baby un LIVEO pilieni bērniem līdz 2 gadu vecumam

LIVEO kids bērniem no viena līdz 10 gadu vecumam

LIVEO 4 kapsulas  pieaugušajiem un bērniem, kuri var norīt kapsulas

Uztura bagātinātājs neaizstāj pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu.