Iegādājies izdevīgi no ražotāja

E-Veikals

MIKROBIOMS

Mikrobioms apzīmē mikroorganismu (baktēriju, vīrusu, sēnīšu un citu mikrobu) kopumu, kas dzīvo noteiktā vidē. Runājot par cilvēka ķermeni, ir dažādi mikrobiomi, kas saistīti ar dažādām ķermeņa daļām, piemēram, zarnām, ādu, muti un pat tādām intīmām vietām kā maksts.
Sabalansēta mikrobioma uzturēšana gan zarnās, gan intīmajās zonās ir būtiska vispārējai veselībai, un probiotikas ir viens no līdzekļiem, kas var palīdzēt panākt šo līdzsvaru.

Zarnu trakts un mikrobioma nozīme

Zarnu trakta galvenā funkcija ir palīdzēt sagremot pārtiku. Tomēr tam ir arī ļoti svarīga loma imūnsistēmas darbībā. Tādēļ laba zarnu veselība ir labas vispārējās veselības pamatā.
Zarnas ir mājvieta daudzveidīgai mikroorganismu kopienai, ko sauc par zarnu mikrobiomu. Tieši zarnu mikrobiomam ir būtiska loma efektīvā gremošanas sistēmas darbībā.

Zarnu mikrobioms

Tas ir viens no pazīstamākajiem un plašāk pētītajiem mikrobiomiem. Zarnu mikrobiomu veido triljoni mikroorganismu, kas dzīvo gremošanas traktā, galvenokārt zarnās. Šiem mikrobiem ir izšķiroša nozīme gremošanā, vielmaiņā un imūnsistēmas darbībā. Tie arī palīdz aizsargāties pret kaitīgiem patogēniem. Veselīga zarnu mikrobioma uzturēšana ir būtiska vispārējai labsajūtai, un tieši šeit noder probiotikas.

Probiotikas zarnu mikroflorai

Probiotikas ir dzīvie mikroorganismi, bieži vien īpaši baktēriju celmi, kas labvēlīgi ietekmē veselību. Tos parasti var atrast tādos pārtikas produktos kā jogurts, kefīrs un citi raudzēti produkti, kā arī uztura bagātinātājos. Probiotisko produktu mērķis ir atbalstīt vai atjaunot zarnu mikrobioma līdzsvaru, ko var izjaukt tādi faktori kā antibiotikas, nepareiza diēta vai stress.

Maksts mikrobioma nozīme

Sievietes makstī, līdzīgi kā zarnās dzīvo virkne dzīvu mikroorganismu, kas veido maksts mikrobiomu. Līdzsvarotam maksts mikrobiomam ir būtiska loma dažādu infekciju profilaksē un vaginālās veselības saglabāšanai.

Maksts mikrobioms

Vaginālais mikrobioms ir vēl viena būtiska izpētes joma par kuru zināsānas katru dienu pieaug. Maksts mikrobioms galvenokārt sastāv no tādām labvēlīgām baktērijām kā Lactobacillus sugas, kas uztur skābu vidi, aizsargā pret infekcijām un uztur vispārējo maksts veselību. Veselīgs maksts mikrobioms ir ļoti svarīgs, lai novērstu tādas problēmas kā bakteriālā vaginoze, rauga infekcijas un citas intīmās veselības problēmas.

Probiotikas intīmajai mikroflorai

Probiotiskie produkti, kas paredzēti intīmajai mikroflorai, īpaši vērsti uz maksts mikrobioma atbalstu. Šie produkti bieži satur Lactobacillus celmus, kas palīdz uzturēt vai atjaunot dabisko baktēriju līdzsvaru makstī. Tikai specifiskiem probiotiku celmiem, orāli lietojot, ir pierādīta labvēlīga iedarbība uz vaginālo mikrofloru. Zinātniski ir apstiprināts, ka L. rhamnosus GR-1 un L.reuteri RC-14 samazina patogēno baktēriju un rauga kolonizāciju makstī. (1), (2). Ērta un efektīva forma, zinātniski pierādītu probiotiku uzņemšanai ir viegli norijama kapsula, kas samazina rauga un patogēno baktēriju ceļošanu no anālās atveres uz maksti (1).

Atsauces:

https://www.worldgastroenterology.org/guidelines/probiotics-and-prebiotics

UZTURA BAGĀTINĀTĀJS. UZTURA BAGĀTINĀTĀJS NEAIZSTĀJ PILNVĒRTĪGU UN SABALANSĒTU UZTURU